Various School Committees

 

Duty List for the Academic Year 2015-2016
S N
COMMITTEE
(NAME)      Secondary Section (NAME)               (Primary Section)
1 Internal Examination Mallikanathan I/c Parvathy Prasad I/c
Ravi Prasad Shaija Iyer
Madhu Sharma D Ravindranath
Meshram Archana Singh
2 External Examination Pushpalata K. I/c Rameshwar Rai I/c
Arun Minj Aarti Sawant
3 CBSE Examination Vinod Sonawane I/c N A
Ravi Prasad  
V B K Sharma  
Vimla Joseph  
4 CCA Ruchi Sharma I/c Sangeeta Shetty I/c
Angelika Sen Aarti Sawant
English - 1 Sunita Kotian
5 House Masters Red House Red House
Arun Minj Shobhana P
Vishakha Dalvi Bindu Pillai
Vimla Joseph Rameshwar Rai
Blue House Blue House
D P Dubey Shaija Iyer I/c
Madhu Sharma K Jose
Mrudula K N.Shanti
Green House Green House
M Suresh Archana Singh I/c
Pushpalata K Amudha K
Vimla Menon D.Ravindranath
Yellow  House Yellow House
Badriprasad I/c Rajni Joshi I/c
Renu Rawat Nidhi Chaurasiya
Mallikanathan S. P Bala
6 Time Table & Substitution Vimla Menon I/c K Jose I/c
M Suresh Amudha K
V B K Sharma Parvathy Prasad
7 Staff Welfare/Staff Meetings Angelika Sen I/c Bindu Pillai I/c
Pushpalata K N Shanthi
8 Assembly Mukta Kumar I/c Bindu Pillai I/c
Dilip Sakya S P Bala
Ruchi Sharma Rajni Joshi
Krishna Roy Krishna Roy
9 National Festivals & other festivals (childrens' day, Teachers day, etc) Badriprasad I/c S P Bala I/c
Vinod Sonawane Rajni Joshi
Dilip Sakya Krishna Roy
Renu Rawat Shriya S
Vishakha Dalvi Bindu Pillai
10 Hindi Rajbhasha Badriprasad I/c Nidhi Chourasiya I/c
All Hindi Teachers All Hindi Teachers
11 Science & Mathematics Exhibition Angelika Sen I/c Parvathy Prasad I/c
All Science & Maths Teachers All Science & Maths Teachers
12 Social Science Ex. Mallikanathan I/c  
All Social Science Teachers  
13 Remedial, Enrichment, NTSE Classes Vimla Menon I/c All Subject Teachers
Vimla Joseph  
Ravi Prasad  
Angelika Sen  
14 Educational Excursion Badriprasad I/c Rajni Joshi I/c
Mukta Kumar D Ravindranath
Arun Minj Shubhendu Mishra
15 Inter School Comp. Mukta Kumar I/c Rajni Joshi I/c
Dilip Sakya Krishna Roy
Krishna Roy  
Art Teacher  
16 Achievement Record Ruchi Sharma I/c Sunita Kotian I/c
   
17 SIT Room Activities Mrudula K I/c Shaija Iyer I/c
Angelika Sen Nidhi Chourasiya
18 Campus Maintenance & Cleanliness Mukta Kumar I/c Shubhendu Mishra I/c
Vishakha Dalvi Meenakshi Ganesh
Renu Rawat K.Jose
19 School Magazine Vimla Joseph I/c Sunita Kotian I/c
Badriprasad Nidhi Chaurasiya
Vishakha Dalvi Sangeeta Shetty
20 Worksheets Mallikanathan I/c Sunita Kotian I/c
Madhu Sharma Archana Singh
Vimla Menon Rameshwar Rai
21 Maintenance of electrical equipment/ complains M Suresh I/c D Ravindranath I/c
Mrudula K S Mishra
D P Dubey S P Bala
22 Furniture Mukta Kumar I/c S P Bala I/c
Arun Minj Rameshwar Rai
Anagha Shirke (UDC) Stock holder
23 P A System Mrudula K I/c Shubhendu Mishra I/c
Pushpalata K Aarti Sawant
Meshram  
24 First Aid Dilip Sakya I/c D. Ravindranath  I/c
Lalita Patil Anil Kumar
25 Notice Boards Renu Rawat I/c Archana Singh I/c
Ruchi Sharma Aarti Sawant
Vishakha Dalvi Sangeeta Shetty
26 Sports Coordinators Dilip Sakya I/c Shobana P I/c
Mukta Kumar Sunita Kotian
27 Teaching aids Vimla Joseph I/c K Jose I/c
Pushpalata K Shobhana P
Renu Rawat Anju K
Badriprasad N Shanthi
28 Horticulture Pushpalata K I/c N Shanthi I/c
Ruchi Sharma Amudha K
29 Infrastructure Mukta Kumar I/c Rameshwar Rai I/c
Vishakha Dalvi Sangeeta Shetty
30 Discipline Vimla Menon I/c Shubhendu Mishtra I/c
Mukta Kumar S P Bala
Dilip Sakya Sangeeta Shetty
All class teachers All class teachers

back

 
     
Home    |    Management    |  Achievementx   |   Downloads   |   Contact Us   |   Site map